در نشست هم اندیشی و تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری مدیریت بهره برداری بنادر صیادی مطرح شد:

ارتقا و تسریع خدمات رسانی به جامعه صیادی از اولویت های مهم شیلات هرمزگان

Untitled-2.jpg

نشست هم اندیشی و تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری مدیریت بهره برداری بنادر صیادی با حضور مدیر کل شیلات هرمزگان، معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات استان، معاون برنامه ریزی و منابع شیلات هرمزگان و جمعی از مسئولین و بهره برداران شیلاتی در سالن جلسات اداره کل شیلات هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان ، مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه خدمات رسانی مطلوب و شایسته به جامعه صیادی از اهم دستورکار و اهداف شیلات هرمزگان است گفت: بدون شک ارتقای رفاه و خدمات رسانی به جامعه صیادی برای شیلات اولویت است.

مسعود بارانی با بیان اینکه شیلات هرمزگان با داشتن 2200 کیلومتر نوار ساحلی دارای 19 بندر صیادی و 22 موج شکن مردمی در سطح استان بوده است افزود:از این تعداد 15 بندر صیادی فعال و در حال خدمات رسانی به جامعه صیادی می باشد.

بارانی با اشاره به اهمیت مدیریت اصولی بنادر صیادی در ارتقای خدمت رسانی به صیادان در کنار افزایش ایمنی، حفاظت و حراست از اموال بنادر و صیادان گفت: مجریان بهره بردار باید نهایت اهتمام خود را در حفظ، نگهداری و بهبود شرایط و وضعیت بنادر صیادی و اجرای کامل مفاد قرار داد واگذاری به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه بررسی و پایش مستمر وضعیت بنادر صیادی در دستور کار معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان هرمزگان و روئسای شیلات شهرستانهای استان قرار دارد عنوان کرد : اجرای مفاد قرارداد واگذاری مدیریت بندر از سوی مجریان و بهره برداران الزامیست .

مدیرکل شیلات هرمزگان با تاکید بر اهمیت ایمنی در بنادر صیادی و آمادگی مقابله با حوادث و رخ دادها در بنادر صیادی ، حضور کارشناش ایمنی در تمامی بنادر صیادی استان هرمزگان را الزامی خواند و تصریح کرد: در همین راستا مجریان بهره بردار موظف به مشارکت و یا برگزاری دوره های آموزشی مستمر اطفاء حریق و ایمنی برای صیادان و نیروی انسانی شاغل در این بنادر هستند.

مسعود بارانی افزود: در سال گذشته به واسطه مجاهدت‌های صیادان در استان هرمزگان شاهد کسب رتبه اول صید توسط استان هرمزگان با بیش از 366 هزار تن صید در سال بوده‌ایم که بی‌شک خدمات ارائه شده در بنادر صیادی نقش موثری در این مهم داشته‌اند.

مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه 35 درصد از بنادر صیادی کشور متعلق به استان هرمزگان است، ادامه داد: استان هرمزگان توانسته در سال گذشته بیش از 40 درصد از صید کشور را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است استان هرمزگان دارای 19 بندر صیادی است که مدیریت بالغ بر 15 بندر صیادی به بخش خصوصی (تعاونی های صیادی) واگذار شده است.

http://shilathormozgan.ir/epb9w