مدیرکل شیلات هرمزگان در مراسم بهره برداری از طرح تحقیقاتی- آبزی پروری در شهرستان بندرلنگه:

دستیابی به دانش فنی و تخصصی اهلی سازی و بومی سازی تکثیر ماهی سوکلا سکوی گامی بلند برای جهش تولید ماهی در قفس استان

Untitled-1.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان در مراسم رو نمایی از دانش فنی، اهلی و بومی سازی تکثیر ماهی سوکلا که با تلاش های پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان محقق شده بود گفت: این مهم سکوی پرتاب و جهشی برای صنعت پرورش ماهی در قفس استان و کشور است.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،مسعود بارانی در این مراسم ضمن تشکر از حامیان این طرح تحقیقاتی که منجر دستیابی به دانش فنی و تخصص اهلی سازی و بومی سازی تکثیر ماهی سولا برای اولین بار شد گفت: موفقیت حاصل از این طرح بسیار مهم است و می‌تواند چرخه پرورش ماهی در قفس کشور را ارتقا و تکمیل کند.

بارانی با اشاره به اینکه یکی از چالش های پیشرو صنعت پرورش ماهی در قفس تامین بچه ماهی بوده است گفت: این دستاورد ملی برای نخستین بار در کشور بدست آمده و نتیجه فعالیت محققان پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان است.

مدیرکل شیلات هرمزگان تصریح کرد: این رخ داد و یافته یکی از مهمترین دستاورد‌های پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با حمایت موسسه تحقیقات شیلات کشوراست که دستیابی و انتقال دانش تولید بچه ماهی اعم از اهلی و مولد سازی، تکثیر و پرورش لارو به بخش خصوصی، برای تولید انبوه و تجاری سازی آن است.

وی اظهار امیدواری کرد با بومی شدن بیوتکنیک تکثیر ماهیان دریایی در آینده نزدیک شاهد تامین بچه ماهی مورد نیاز استان باشیم.

http://shilathormozgan.ir/21b49