اخبار

پیش بینی برداشت 20 تن گوشت ماهی خاویاری درهرمزگان تا پایان سال

barani (2).JPG
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان از پیش بینی برداشت 20 تن گوشت ماهی خاویاری درهرمزگان تا پایان سال خبر داد و گفت: این میزان سه تن بیشتر از تولید سال گذشته است.

شیلات هرمزگان پیشگام در تحویل گیری موج شکنهای مردمی//مراحل پایانی تحویل گیری 23 موج شکن مردمی در حال انجام است

3eafa21e-289e-481e-a512-e13b2a70efb5.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان در نشستی که با حضور کارشناس بنادر و اعضای تحویل گیری موج شکن های مردمی سازمان شیلات ایران، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس گروه مدیریت بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان جاسک و کارشناسان اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان برگزار شد گفت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری های صورت گرفته مراحل پایانی تحویل گیری 23 موج شکن های مردمی در حال انجام است.


حل دغدغه های جامعه صیادی در اولویت اصلی شیلات شهرستان های استان قرار گیرد// پویایی و فعالیت یگان حفاظت منابع آبزیان باوجود کمبود نیرو و منابع مشهود است

1277.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان در شورای حفاظت از منابع آبزیان ویژه شهرستان جاسک که با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، برنامه ریزی و توسعه منابع شیلات هرمزگان، جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان ، رئیس شیلات شهرستان جاسک و فرمانده پایگاه حفاظت منابع آبزیان شیلات شهرستان جاسک برگزار شد گفت: پویایی و فعالیت یگان حفاظت منابع آبزیان باوجود کمبود نیرو و منابع مشهود است،اما باید با همه محدودیت ها شاهد ارتقای فعالیت ها و خدمات رسانی به جامعه صیادی باشیم.


مدیرکل شیلات هرمزگان با صدور پیامی آحاد مردم را به حضور در انتخابات دعوت کرد

index.jpg
مدیرکل شیلات هرمزگان  با صدور پیامی از آحاد مردم بویژه جامعه شیلاتی برای حضور پر شور در انتخابات سرنوشت‌ساز 1400 دعوت به‌عمل آورد.

رونمایی از وب سایت جدید اداره کل شیلات هرمزگان

index.jpg

 صبح امروز با حضور مدیرکل ،معاونین و جمعی از کارکنان اداره کل شیلات هرمزگان سایت جدید این اداره کل به مناسبت هفته جهاد کشاورزی رونمایی شد.


دست آوردها و اقدامات شیلات هرمزگان در شهرستان قشم

IMG_1716+-+Copy.jpg

مدیر کل شیلات استان هرمزگان با بیان اینکه قشم را می توان نگین فعالیت های شیلاتی استان هرمزگان خواند گفت:خوشبختانه در سال های اخیر شاهد درخشش دست آوردها و فعالیت های شیلاتی در شهرستان قشم  با اقدامات تاثیرگذار شیلات هرمزگان هستیم.


پیام تبریک مدیرکل شیلات هرمزگان به مناسبت روز و هفته جهاد کشاورزی

index.jpg

مدیرکل  شیلات هرمزگان طی پیامی آغاز هفته جهاد کشاورزی و ۲۷ خرداد ماه،روز جهاد کشاورزی را به مجموعه جهاد کشاورزی استان، فعالان این عرضه و  به ویژه جامعه شیلاتی استان هرمزگان تبریک گفت.


تعامل ، همکاری و هم افزایی با جامعه دانشگاهی همواره در اولویت و دستور کار شیلات هرمزگان//قدر دانی از پیشرو بودن و همکاری شیلات هرمزگان با جامعه دانشگاهی//گام شیلات هرمزگان جهت راه اندازی حوزه مدیریت دانش در این اداره کل

51.jpg


مدیر کل شیلات هرمزگان در نشست مشترک با جمعی از مدیران جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: تعامل، همکاری و هم افزایی با جامعه دانشگاهی همواره در اولویت و دستور کار شیلات هرمزگان است.


پیام مدیر کل شیلات هرمزگان به مناسبت روز جهانی و آغاز هفته محیط زیست

index.jpg

 مدیر کل شیلات هرمزگان فرا رسیدن روز جهانی وآغاز هفته محیط زیست را تبریک گفت.


بازدید مدیرکل شیلات هرمزگان از از روند احداث سرد خانه 250 تنی شیلات درتنب بزرگ//تاکید بر راه اندازی و افتتاح سرد خانه 250 تنی شیلات درتنب بزرگ در هفته دولت

index.jpg


مدیرکل شیلات هرمزگان  به همراه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و رئیس اداره فنی و عمرانی شیلات  استان از روند احداث سرد خانه 250 تنی  شیلات درتنب بزرگ بازدید کرد.


هرمزگان استانی ویژه در تصویب طرح جهش تولیدات شیلاتی و توسعه آبزی پروری مجلس شورای اسلامی

index.jpg

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل شیلات هرمزگان و جمعی از مدیران استان از ظرفیت های شیلاتی هرمزگان بازدید کردند .


پیام مدیر کل شیلات هرمزگان به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد

index.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان طی پیامی رحلت جانسوز امام خمینی (ره) ، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به عموم مردم ایران به ویژه جامعه شیلاتی استان هرمزگان تسلیت گفت و یاد شهدای قیام  ۱۵ خرداد را گرامی داشت.


تلفیق آبزی پروری، اگروتورسیم (گردشگری کشاورزی) و باغداری در منطقه سیاهو-بندرعباس توسعه آبزی پروری در کنار کشاورزی و باغداری در مناطق روستایی از اهداف مهم شیلات هرمزگان

index.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان در بازدید از ظرفیت های آبزی پروری منطقه سیاهو از تلفیق آبزی پروری، اگرو توریسم(گردشگری کشاورزی ) و باغداری و همچنین رونق در اشتغال و تولید به واسطه آبزی پروری در این منطقه خبر داد


آغاز به کار پروژه بهسازی بازوی غربی بندر صیادی کنگ

05.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان بندرلنگه، رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از بازوی غربی بندر صیادی کنگ بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان ،عبدالرسول دریایی در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه، بر اجرای صحیح و بدون اتلاف وقت پروژه تاکید کرد.

وی اعتباره پروژه را از محل اعتبارات ملی خواند و گفت: بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان مبلغ قرارداد این پروژه است.

دریایی گفت: از فردامورخ ۲۶ اریبهشت ماه سال جاری ضمن آغاز عملیات حمل سنگ از معدن به محل اجرای پروژه و دپو آن، عملیات اجرایی بهسازی بازوی غربی بندر صیادی کنگ آغاز می شود.
مدیر کل شیلات هرمزگان بیان کرد: بندر صیادی کنگ به حدود ۳۰۰ فروند شناوری صیادی و بیش از دوهزار نفر صیاد خدمات رسانی میکند.


ساختمان مدیریت بندر صیادی حسینه تا هفته دولت آماده بهره برداری شود

04.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان بندرلنگه و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگانی از بندر صیادی حسینه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،عبدالرسول دریایی در بازدید از این بندر صیادی با بیان اینکه این بندر صیادی با حدود ۷۰ فروند شناور صیادی و بالغ بر ۴۳۰ نفر صیاد نقش بسزایی در صید و صیادی استان دارد گفت: خدمت رسانی هرچه بیشتر در بنادر صیادی استان به جامعه صیادی در دستور کار شیلات هرمزگان قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت این بندر صیادی و همچنین جامعه صیادی این بندر صیادی،اتمام ساخت و به بهره برداری رساندن ساختمان مدیریت بندر صیادی حسینه تا هفته دولت سال جاری در دستور کار پیمان کار قرار گیرد.

دریایی همچنین در این بازدید گفت:در تلاش هستیم در قالب پروژه های پیشنهادی ۱۴۰۰ و با تامین اعتبار لازم، توسعه و ساماندهی بندر صیادی حسینه در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با اعضای تعاونی صیادی بندر صیادی حسینه و جمعی از صیادان این بندر دیدار کرد و گفت: امید است با رعایت بیش از پیش قوانین و مقررات صید و صیادی پایدار، شاهد ارتقای صید و صیادی در این بندر صیادی باشیم.

مدیر کل شیلات هرمزگان و هیئت همراه همچنین از سردخانه، ساختمان در حال احداث مدیریت بندر ، بازوی اسکله بندر صیادی و... این بندر صیادی بازدید کرد.
گفتنی است بندر صیادی حسینه در ۶۰ کیلومتری غرب شهرستان بندر لنگه واقع شده است.


بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان ازپیشرفت پروژه آزمایشی پرورش میگو متراکم در بندرلنگه

02.jpg

مدیرکل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان،رئیس شیلات شهرستان بندرلنگه و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از پروژه آزمایشی پرورش میگو متراکم در بندرلنگه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شیلات هرمزگان گام های خوبی به سمت آبزی پروری نوین برداشته است گفت: پرورش میگو متراکم می تواند در کنار ظرفیت های پرورش میگو استان هرمزگان در آینده ای نزدیک توان هرمزگان در این مهم را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه این طرح در دو استخر متراکم به صورت آزمایشی شروع شده و ذخیره سازی بچه میگو در آن انجام شده است و وزن بچه میگوها هم اکنون ۳ گرم می باشد ،گفت: طرح تاکنون با توجه به استفاده از سیستم های هوادهی مناسب از کف و سطح و کنترل دائم پارامترهای اب و استفاده از پروبیوتیکها از پشیرفت خوبی بهره مند بوده که امید است طی سه ماهه آینده شاهد برداشت میگو از این طرح آزمایشی باشیم.

عبدالرسول دریایی تصریح کرد: افزایش تولید در واحد سطح،استفاده بهینه از منابع و ظرفیت ها، ایجاد سیستم های متوازن اکولوژیکی،کاهش نوسانات دمایی،کیفی آب و خاک، افزایش بهینه ظرفیت تولید، کاهش استرس و بیماری به دلیل پایش مرتب،کاهش هزینه ها و مدیریت آسان، افزایش استفاده بهینه از زمین مصرفی و … از اهم مزیت های پرورش میگو متراکم است.

وی حرکت به سمت استفاده از روش های نوین در آبزی پروری، پیشگام و همگام بودن با علم روز را در صنعت آبزی پروری یک ضرورت خواند .


بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان از مرکز تکثیر ماهی، بسته بندی و ارسال ماهی شرکت پرورش ماهی در قفس نیکسا

01.jpg

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان لنگه و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از مرکز تکثیر و نرسری ، مرکز بسته بندی و ارسال ماهی شرکت پرورش ماهی در قفس نیکسا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، مدیر کل شیلات استان در این بازدید از تلاش های شرکت طرح توسعه نیکسا در راه اندازی چرخه کامل تولید ماهیان دریایی تشکر کرد و گفت: امید است در آینده ایی نزدیک شاهد تحقق صد درصدی این مهم باشیم.

عبدالرسول دریایی همچنین موفقیت این شرکت در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی و تجاری سازی آن را زمینه ساز پیشرفت و گسترش بیش از پیش این شرکت خواند و گفت: خوشبختانه آبزیان پرورشی از جمله ماهیان پرورش یافته در قفس از نظر کیفیت و طعم توانسته به خوبی گام در بازار بگذارد .

وی بازار پسندی و کیفیت خوب ماهیان تولید شده در این شرکت را،چراغ راه و دلگرمی برای سایر فعالان عرصه پرورش ماهی دریایی در قفس و سرمایه گذاران خواند.

دریایی در پایان تصریح کرد: امید است با توجه به راه اندازی مرکز تکثیر و نرسری این شرکت در فصل آینده شاهد تولید بچه ماهی مورد نیاز شرکت مذکور و استان باشیم.


آرشیو‌ اخبار