فصل صید میگوی هرمزگان پایان یافت:

صید بالغ بر هزارو410 تن میگو از آبهای هرمزگان // از پیش بینی های انجام شده برای میزان صید میگو امسال جلو بوده ایم

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از پایان فصل صید میگو و صید بالغ بر هزار و 410 تن میگو از آبهای هرمزگان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، محمد جوانمرد با بیان این که در صیدگاه‌های استان هرمزگان فصل صید میگو از یازدهم مهرماه آغازشده است، گفت: خوشبختانه در مجموع فصل صید میگو امسال  رضایت‌بخش بوده است .

وی افزود:امسال حدود 179 فروند شناور صیادی با بیش از دوهزار و 148 نفر صیاد در فصل صید میگوی 98 مشارکت دارند .

جوانمرد با بیان اینکه خوشبختانه از پیش بینی های انجام شده برای میزان صید میگو امسال جلو بوده ایم تصریح کرد : صیدگاه میگوی هرمزگان از شهرستان سیریک و شهرستان میناب تا سواحل منطقه تولا واقع در شمال شهرستان قشم را شامل می شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان تصریح کرد : از این میزان صید بالغ بر1033 تن میگوی درشت و حدود 377 تن میگوی سر تیز بوده است .

وی استفاده از مشارکت تعاونی‌های صیادی میگو گیر برای تقویت حفاظت منابع، حضور منظم و به‌موقع نیروهای حفاظت منابع و انجام گشت‌های هدفمند ، بازدید منظم کارشناسان صید و کارشناسان پژوهشکده از عملیات صید شناورها و جلوگیری از صید شناورها در شب   و ساعات خارج از زمان تعیین‌شده را از اهم اقدامات مدیریتی انجام‌شده   برای مدیریت بهتر فصل صید میگو خواند.