در هفته پدافند غیر عامل صورت گرفت:

برگزاری کارگاه آموزشی و مانور اطفاء حریق و پیشگیری حوادث در شیلات هرمزگان

معاون برنامه ریزی و منابع شیلات هرمزگان از برگزاری کارگاه آموزشی و مانور اطفاء حریق و پیشگیری حوادث در شیلات هرمزگان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،عبدالکریم ستوده  بابیان اینکه برابر سیاست‌های کلی نظام و ابلاغیه مقام معظم رهبری ، هشت آبان‌ ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به ‌عنوان روز پدافند غیرعامل و هشتم لغایت 14 آبان‌ماه نیز به نام هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است گفت: خوشبختانه شیلات هرمزگان در این هفته علاوه بر اجرای برنامه های ابلاغی از سوی اداره کل پدافند غیر عامل استان توانسته گام های خوبی نیز در این خصوص برداد.

 

وی اجرای مانور اطفا حریق در بنادر صیادی ،، برگزاری دوره های آموزشی رعایت حریم مرزی ویژه صیادان، استاندارد سازی اتاق سرور، برگزاری کارگاه آموزشی اطفاء حریق ویژه صیادان، برگزاری دوره آموزشی  در مورد بیماری مرتبط با پرورش میگو با حضور مدرسین بین المللی ،حضور فعال در نمایشگاه پدافند غیر عامل،تبلیغات محیط،ارسال پیامک ، برگزاری دوره آموزش اطفاء حریق ویژه کارکنان، را از اهم برنامه های اجرا شده شیلات هرمزگان در این هفته خواند.

 

ستوده تصریح کرد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در جامعه بهره بردار برای ایجاد یک باور عمومی که پدافند غیرعامل یک ضرورت است، از اهداف برنامه‌های این هفته در اداره کل شیلات هرمزگان بوده است .

معاون برنامه ریزی و منابع شیلات هرمزگان آموزش را اصلی ترین بستر اجرای پدافند غیر عامل دانست و افزود : آگاه سازی و مقاوم سازی فرهنگی و اجتماعی جامعه نسبت به تهدیدهای جنگ نرم دشمن باید نوک پیکان استراتژی پدافند غیر عامل باشد .