برای اولین بار در کشور صورت گرفت:
ورود اولین محموله آزمایشی بچه ماهی بومی سرخو به صنعت پرورش ماهی در دریا

 

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان از ورود اولین محموله آزمایشی بچه ماهی بومی سرخو  به صنعت پرورش ماهی در دریا برای اولین بار د ر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، عبدالرسول دریایی با اشاره به  پیگیری و همکاری های صورت گرفته از سوی شیلات هرمزگان ،شرکت محک قشم ، شرکت زر برگ تجارت و اکوا گرو مالزی هدف از این مهم را بررسی رشد و بازماندگی  در مرحله پیش پرآوری و پرورش در قفسهای دریایی مرکز پیش پرآوری و پرورش بچه ماهی شرکت محک قشم در جزیره قشم خواند.

 

دریایی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم و ملی شیلات کشور و هرمزگان توسعه پایدار پرورش ماهی در دریا(قفس) است  افزود: یکی از عوامل مهم در این توسعه تامین بچه ماهی با کیفیت، بویژه تنوع گونه ای و استفاده از گونه های با ارزش بومی است.

 

وی تصریح کرد:  در این راستا شیلات هر مزگان با همکاری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گامهای خوبی در این زمینه برداشته است و این روند تا حصول نتایج مثبت ادامه خواهد داشت .

 

دریایی افزود در حال حاضر بیش از 70 هزار تن مجوز پرورش ماهی در دریا( قفس) صادر  شده است که بچه ماهی با ارزش و با کیفیت از گونه های شناخته شده و بومی  نقش مهمی در بهره‌برداری از این ظرفیت دارد.