در آستانه فصل صید میگو نشست ارتقای کنترل صید غیر مجاز مطرح شد:

لغو طرح دریابست با توجه به مسائل اجتماعی و اقتصادی برای سال جاری
جمع آوری ادوات صید غیرمجاز از سطح بنادر استان

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از برگزاری نشست ارتقای کنترل صید غیر مجاز به ویژه در صید گاه های میگوی هرمزگان با حضور فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان،رئیس گروه بهبود کیفیت و توسعه بازار آبزیان شیلات هرمزگان، نماینده پژوهشکده و اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان،سرپرست گروه امور صید،رئیس و مدیر عامل اتحادیه تعاونی های صیادی سراسر کشور،جمعی از روئسای شهرستانها، نمایندگان جامعه صیادی و رؤسای گروه امور صید و صیادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،محمد جوانمرد با اشاره به اهمیت برنامه ریزی و همچنین داشتن برنامه گفت: با توجه به آغاز فصل صید میگو در استان هرمزگان طی چند ماه آینده شیلات استان در نظر دارد با همکاری و تعامل با بخش های مرتبط فصل صید میگوی خوبی را برای صیادان استان شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه با کنترل صید غیر مجاز و نظارت های دقیق بر نحوه صید و همچنین همکاری و تعامل خود صیادان می توان شاهد  تداوم صید اصولی و پایدار بود گفت: بدون شک نقش یگان حفاظت منابع شیلات آبزیان در این بین بسیار مهم است که نیاز مند همراهی خود صیادان است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شیلات هرمزگان با ممنوعیت صید در برخی زمانها و مکانها و نیز تعین نوع آلات صید و صیادی و ... زمینه لازم جهت حفاظت از منابع آبزیان را فراهم نماید گفت:اما با همه این اینها نقش مهم و کلیدی را خود صیادان ایفا می کنند.
وی سهولت دسترسي به ادوات غيرمجازصيد ، تهيه شناورهاي غيرمجاز و زمينه فروش آسان صيد‌هاي غيرمجاز در بازار و كمبود نيروهاي يگان حفاظت از منابع آبزيان را از عوامل افزايش صيد غيرمجاز در هرمزگان عنوان كرد
.

جوانمرد همچنین با اشاره به مسائل اجتماعی و اقتصادی و شرایط متفا.ت صید و صیادی در نقاط مختلف استان از لغو  اجرای طرح دریابست  برای سال جاری خبر داد و افزود:امکان سنجی،  کارشناسی و همفکری با جامعه صیادی جهت اجرای این طرح برای سال آینده در دست اقدام است.

وی از جمع آوری  و تخلیه ادوات صید غیر مجاز از بنادر صیادی با اخذ مجوزهای قانونی لازم،تقویت یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان،فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در رابطه با آثار مخرب صید غیر مجاز،ایجاد حساسیت های لازم با برگزاری نشست با مسئولان شهرستانی(فرمانداران،بخشداران و ...) را از اهم مصوبات این نشست خواند.

در ادامه نماینده پژوهشکده و اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در خصوص صید میگوی نابالغ موزی ابزار نگرانی کرد و گفت: در صورت ادامه صید میگوی نابالغ خسارات جبران ناپذیری به ذخایر این آبزی وارد می شودد.

دکتر مومنی تصریح کرد: همه ساله پیش ازآغاز صید رسمی و مقرر، شناورهای غیر‌مجاز اقدام به صید میگوهایی می‌كنند كه به دلیل ریزبودن ارزش تجاری ندارند و این موضع نه تنها عرصه را برای صیادانی كه مجوز صید قانونی دارند تنگ می کند بلکه به ذخایر آبزیان نیز صدمات جبران ناپذیری وارد می کند.