با همکاری اداره کل شیلات هرمزگان  ومرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی وشرکت فردانه صورت گرفت:
سمینار تخصصی میگو استان هرمزگان با موضوع پایداری پرورش میگو وانامی

مدیر کل شیلات هرمزگان از برگزاری سمینار تخصصی میگو استان هرمزگان با موضوع پایداری پرورش میگو وانامی با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان، شرکت فرادانه (تولید کننده تخصصی خوارک آبزیان) و با حضور فعالین این صنعت در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،محسن یکتاپور با بیان اینکه با اشاره به ظرفیت های آبزی پروی شیلات هرمزگان و همچنین سهم 50 درصدی شیلات هرمزگان در تولید میگوی کشور گفت: رکوردار بودن استان در تولید میگوی پرورشی و کسب مقام اول تولید میگوی پرورشی توسط استان هرمزگان، جذب سرمایه گذاران جدید،رکورد دار کشوری تولید در هکتار با تولید 20 تن میگو در هکتار و .. تنها بخشی از موفقیت های استان هرمزگان در حوزه آبزی پروری است.


وی با اشاره به اینکه در استان هرمزگان بالغ بر دو هزار و 800 هکتار از اراضی به زیر کشت رفته است گفت:این میزان از اراضی در قالب 237 مزرعه بوده است.

 یکتاپور میزان پیش بینی تولید میگوی استان را برای سال جاری حدود 28 هزار تن بیان داشت.

مدیر کل شیلات هرمزگان همچنین با بیان اینکه در استان هرمزگان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون عدد بچه میگو تولید شده است گفت:از این میزان 320هزار عدد به استان های بوشهر،خوزستان،چابهار و گلستان صادر شده و مابقی در استان ذخیره سازی شده است.

وی با بیان اینکه آموزش رویکردی مناسب برای توانمندسازی نیروی انسانی است و افزایش بهره وری است گفت: امروزه دارا بودن نیروی انسانی ماهر، توانمند و خلاق که بتواند از استعدادها و قابلیت‌های خود به خوبی استفاده کند و مسئولیت‌پذیری بیشتری داشته باشد، به عنوان یک محور است.


گفتنی است در  این سمینار  تخصصی دکتر ستهی از کشور هندوستان به عنوان مدرس مطالبی را در رابطه با پایداری پرورش میگو وانامی ارائه نمودند..