برای اولین بار در کشور :
برگزاری اولین دوره آموزش و بکارگیری مسئولین فنی واحدهای تولیدی پرورش ميگو//

اشتغال فارغ التحصیلان رشته های مرتبط شیلات در واحدهای تولیدی پرورش ميگو

 

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان از برگزاری اولین دوره آموزش و بکارگیری مسئولین فنی واحدهای تولیدی پرورش ميگو برای نخستین بار در کشور و با همکاری و هماهنگی اداره کل شیلات هرمزگان و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان در چارچوب ماده ۲۱ و ۲۶ دستورالعمل ماده  ۵ قانون نظام جامع دامپروری کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مهم  پس از برگزاری هشت دوره آموزشی در زمینه مدیریت مزارع پرورش میگو توسط اساتید برگزار شده است گفت:در این دوره از آزمون تعداد 39 داوطلب با مدرک تحصیلی کارشناسی ،کارشناسی‌ارشد و دکتری ثبت‌نام نمودند .

وی ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان رشته شیلات ،مديريت و نظارت علمي و بهبود كيفيت توليد در مزارع پرورش ميگو را مهمترین هدف برگزاری این آزمون خواند و گفت: پذیرفته‌شدگان در این آزمون می‌توانند به عنوان مسئول فنی بخش شیلات در مراکز پرورش میگو مشغول بکار شوند.

دریایی با بیان اینکه برنامه ریزی این مهم از دی ماه 97 آغاز شد افزود: افرادی که توانسته اند در آزمون و مصاحبه تخصصی سال جاری پذیرفته شوند پس از سطح بندی در کمیته ساماندهی با عقد قرار داد به عنوان مسئول فنی مزارع پرورش میگو مشغول به کار خواهند شد.

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان خاطر نشان شد: خوشبختانه با توجه به ظرفیت موجود پرورش میگو در استان،روند برگزاری دوره آموزش و بکارگیری مسئولین فنی واحدهای تولیدی پرورش ميگو ادامه دار بوده و بی تردید نقش مهمی در بکارگیری و اشتغال زایی فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با شیلات دارد.