با همکاری شیلات شهرستان بندرعباس و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بندرعباس برگزار شد:
نشست توجیهی جامعه صیادی بندرعباس در رابطه با سهام پذیری صندوق توسعه بخش کشاورزی

رئیس اداره شیلات شهرستان بندرعباس از برگزاری نشست توجیهی جامعه صیادی در خصوص سهام پذیری صندوق توسعه بخش کشاورزی با حضور نمیانده گان  جامعه صیادی و تعاونی های صیادی شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،ابراهیم عالی زاده با اشاره به اینکه هر ساله تسهیلات خوبی از طریق دولت برای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و در جهت پرداخت تسهیلات به بهره‌برداران و سهام داران اختصاص می‌یابد گفت: تلاش بر این است امسال بتوانیم سهم بهره بری جامعه صیادی شهرستان از این مهم را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بدون شک صندوق توسعه بخش کشاورزی می تواند نقش مهمی در رونق تولید به ویژه در بخش صید و صیادی داشته باشد گفت: فلسفه وجودی این تشکل‌ها این است که با حمایت دولت، هم‌افزایی و همگرایی بین دولت و بخش خصوصی در راستای رونق تولید و بهره برداری را داشته باشیم .

عالی زاده با بیان اینکه بخش عظیمی از اشتغال در شهرستان از طریق شیلات و به ویژه صید و صیادی تامین می شود گفت: کمبود سرمایه بخش کشاورزی و عدم امکان بازپرداخت سودهای بانکی در برخی موارد، نیاز به سرمایه در جهت تولید محصولات کشاورزی، نیاز به سرمایه ارزان قیمت در بخش کشاورزی برای جلوگیری از ایجاد معوقات بانکی و بدون نیاز به وثایق بانکی و بروکراسی رایج اداری از جمله دلایل ضرورت های مشارکت در این صندوق است .

گفتنی است شهرستان بندرعباس با برخورداری از 470 شناور صیادی و بالغ بر پنج هزار نفر صیاد نقش مهمی در صید و صیادی استان هرمزگان دارد.