معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان خبر داد:
توسعه پرورش ماهی در دریا باحمایت بانکهای عامل و تخصیص ارز مبادله ای


معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با بیان اینکه میزان تولیدات ماهیان در دریای استان در سال 97 بالغ بر پنج هزار و 600تن بوده که رتبه اول را در کشور کسب نموده است گفت: خوشبختانه این میزان تولید بیانگر پیشرفت های خوب استان هرمزگان در این صنعت طی سال های اخیر است.چنانچه بانکها حمایتهای لازم را انجام دهند در سالهای آینده توسعه پرورش ماهی در دریا افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، عبدالرسول دریایی توسعه سرمایه گذاری های زیر بنایی در امر آبزی پروری،ارتقای بهره وری منابع و عوامل تولید،بهبود سهم محصولات شیلاتی در تامین امنیت غذایی،کاهش فشار بر صید و منابع آبزیان در دریا،افزایش اشتغال ساحل نشینان،افزایش صادرات محصولات شیلاتی و ارز آوری برای کشور،افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور، بازسازی ذخائر ماهیان دریایی،ایجاد اشتغال و... را از اهم این برنامه ها خواند.

وی گفت: تاکنون در این رابطه بالغ بر 30 مجوز تولید و پرورش ماهی در دریا به ظرفیت 62000 تن صادر شده است.

دریایی قشم، بندرلنگه، پارسیان و سیریک دارای ظرفیت مناسب برای پرورش ماهی در دریا خواند و افزود: بدون شک در صورت پرداخت تسهیلات مناسب و تخصیص ارز مبادله ایی مورد نیاز فعالان این عرصه شاهد رشد،شکوفایی و رونق خوبی در بخش آبزی پروری خواهیم بود .