معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان خبر داد:
تداوم صید و صیادی با رعایت اصول بهداشتی در راستای تامین امنیت غذایی مردم

ضدعفونی و کنترل تردد در بنادر صیادی استان در پی شیوع ویروس کرونا

بنادر صیادی استان به هیچ وجه پذیرای گردشگران و مهمانان نوروزی نخواهد بود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت پیشگیری و مراقبت های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا گفت: خوشبختانه در بنادر صیادی علاوه بر اهتمام اداره کل در راستای اقدام های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا،شاهد حرکت های خود جوش جامعه صیادی در این زمینه هستیم.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،محمد جوانمرد با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا  از جمله توزیع مواد ضدعفونی، دستکش و ماسک در بنادر صیادی،ضدعفونی شناورهای صیادی،تبلیغات محیطی و آموزش رعایت بهداشت در جامعه صیادی افزود: با توجه به اینکه تعطیلات ایام نوروز در پیش رو است ضمن ضدعفونی مستمر محوطه بنادر از ورود هر گونه مسافر نوروزی جهت بازدید و تفریح از کلیه بنادر ممانعت بعمل می آید.

وی در ادامه با بیان اینکه اگرچه سلامت و بهداشت به ویژه در این ایام از اهمیت ویژه ای برخودار است اما برای تامین آبزیان جهت سفره های مردم فعالیت صید و صیادی با رعایت بهداشت ادامه خواهد داشت.

جوانمرد  در ادامه با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه صید و صیادی در حد نیاز مردم صورت می گیرد، با آروزی سال نوی خوش برای جامعه صیادی و مردم گفت:امید است  با یاری خداوند و همت والای مردم عزیز دوران گذر این ویروس منحوس نیز به پایان رسد .