در یازده ماه نخست امسال و در راستای رونق تولید صورت گرفت:
صید بالغ بر 26 هزار تن فانوس ماهی در هرمزگان

دست یابی به صید هدف بالای 80 درصد در صید فانوس ماهیان

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از صید بالغ بر 26 هزار و  548 تن فانوس ماهی در هرمزگان و در یازده ماهه نخست سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، محمد جوانمرد  فانوس ماهیان را الماس زنده در آبهای دریای عمان خواند و گفت: خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری ها ها صورت گرفته از سوی شیلات هرمزگان و با حمایت ها سازمان شیلات ایران امسال شاهد دست یابی به صید هدف بالای 80 درصد در صید فانوس ماهیان بوده ایم.

 

وی صید فانوس ماهیان ( مکیتوفیده)  که ذخایر عظیم و ارزشمند آن در دریای عمان پراکنش دارند و در عمق با لای 200 متر نیز یافت می شوند را فرصت مناسبی برای حوزه اشتغال کشور خواند و تصریح کرد:صید گاه اصلی این ماهیان کوچک در آبهای  استان هرمزگان است.

 

جوانمرد تصریح کرد: از این گونه آبزی در تولید آرد ماهی ( پودر ماهی) استفاده می شود و یکی از ترکیبات اصلی در تولید  غذای آبزیان پرورشی است که علاوه بر اشتغال زایی موجبات خودکفایی در تولید غذای آبزیان پرورشی و دام و طیور را فراهم می سازد.

 

گفتنی است استان هرمزگان با برخورداری از 32 هزار صیاد،22 بندر صیاد،40 مرکز تخلیه صید و بیش از  چهارهزار و 400 فروند شناور صیادی به قطب صید و صیادی کشور تبدیل شده است.